نحوه ي استفاده ي صحيح از رنگ  فيروزه ايي
در چند سال اخير ميزان استفاده از رنگ فيروزه اي در دکوراسيون افزايش چشم گيري داشته است.

تاریخ انتشار : 1396/2/20/ نمایش : 245 / نظرات : 0

در چند سال اخير ميزان استفاده از رنگ فيروزه اي در دکوراسيون افزايش چشم گيري داشته است. اين رنگ جذابيت خاصي دارد که در هيچ رنگ ديگري ديده نمي شود، بعلاوه خيلي راحت و سريع با هر دکوراسيوني مچ مي شود. بنابراين بدون اينکه نگران ظاهر و چيدمان اتاق خود باشيد، با خيال راحت مي توانيد اين رنگ را در هر قسمت و به هر ميزاني که مي خواهيد استفاده کنيد. اما وقتي نوبت به انتخاب سايه ها و تناژهاي رنگ فيروزه اي مي رسد، ممکن است خود را در سردرگمي و شک و ترديد ببينيد چرا که فيروزه اي، زير مجموعه بسيار وسيعي دارد.
براي اينکه انتخاب راحت تري داشته باشيد يهتر است قبل از انتخاب رنگ نگاهي به مدل ها و نحوه اجراي رنگ فيروزه اي در دکوراسيون اتاق هاي منزل بياندازيد. با اين کار حداقل ايده و آگاهي بيشتري در اختيارتان قرار مي گيرد و براساس اين آگاهي راحت تر مي توانيد سايه مورد نظرتان را انتخاب کنيد. مثلا برخي از دکوراسيون ها قسمت کمد و قفسه هاي اتاق خواب را به رنگ فيروزه اي در مي آورند در حالي که باقي قسمت هاي اتاق سفيد رنگ است، سپس رنگ اين قسمت را با روتختي و روبالشي به رنگ فيروزه اي ترکيب مي کنند و ديزايني شيک و با کلاس بوجود مي آورند. بنابراين اگر با دقت نگاه کنيد، نکات مفيدي عايدتان خواهد شد.
مثالي که در بالا زدم در شکل اول پايين بخوبي اجرا شده است. همانطور که مشاهده مي کنيد، کمد ديواري توکار پشت تخت خواب به رنگ آبي فيروزه اي درآمده و استفاده هوشمندانه اي از فضا شده است. نکته جالب ديگر لوستري شيکي است که درست بالاي تخت خواب نصب شده، خود تخت خواب نيز بسيار زيبا با روتختي و روبالشي هاي فيروزه اي تزيين شده است. اتاق خواب دوم اما تمام ديوارها و حتي سقف را يکدست به رنگ فيروزه اي تزيين کرده است. در مقابل تمام مبلمان و وسايل دوري اتاق نيز به رنگ روشن و سفيد انتخاب شده اند تا به زيبايي هر چه تمام تر در زمينه تيره اتاق خودنمايي کنند.
در ابتداي مطلب عرض کردم که رنگ فيروزه اي سايه هاي و تناژهاي مختلف زيادي دارد. يکي از اين سايه هاي تاريک را در شکل اول پايين مشاهده مي فرماييد. در اين اتاق خواب علي رغم مساحت کم از سايه تيره رنگ فيروزه اي استفاده شده اما سقف و درب و تخت خواب با رنگ سفيد تزيين شده اند تا فضاي اتاق خيلي تاريک ديده نشود. نتيجه اين کار خلق محيطي شيک و با کلاس و در عين حال گرم و رمانتيک شده است. اتاق خواب دوم دقيقا خلاف مدل اول عمل کرده، در اينجا با اينکه فضا بزرگ تر است، اما از رنگ روشن فيروزه اي استفاده شده است البته در عوض کفپوش اتاق خواب کاملا تيره است.
اتاق خواب بعدي يکي از زيباترين سايه هاي رنگ فيروزه اي در دکوراسيون کلاسيک را بکار گرفته است. همانطور که در شکل اول پايين مشاهده مي کنيد همه چيز اين اتاق سرجايش است. رنگ که حرفي براي گفتن نمي گذارد. لوستر سقفي و لامپ ديواري کريستالي به کلاس دکوراسيون افزوده است و در نهايت تخت خواب امروزي با تاج بلند، ديزاين اين اتاق خواب را به سر حد کمال رسانده است. در اينجا بازهم مي بينيد که رنگ فيروزه اي چقدر خوب با رنگ سفيد ترکيب مي شود. در اتاق خواب بعدي از سايه روشن فيروزه اي در کنار مبلمان چوبي تيره رنگ ساخته شده از چوب درخت گيلاس استفاده مي کند.
دکوراسيون اتاق خواب زير پوشيده در ابريشم و ساتن و همينطور يک رنگ آبي يخي بسيار زيبا و لوکس است. تخت خواب و تمامي مبلماني که در اين اتاق جلب توجه مي کنند، تاثير گذاري خود را مديون رنگ زمينه اي آرامش بخش هستند که چشم ها را به آرامي به سمت ساير عناصر جذاب اتاق راهنمايي مي کند. اتاق خواب دوم در پايين برخلاف مدل اول ديزايني کاملا ساده و مدرن دارد. ترکيب رنگ سفيد و رنگ فيروزه اي در دکوراسيون اين اتاق خواب، در کنار دو عدد لامپ آباژور زيبا همه چيز را خواستني و کافي نشان مي دهد.
و در نهايت مي رسيم به يک نکته ضروري، همانطور که در عکس ها مشاهده کرديد، همه اتاق خواب ها علاوه بر استفاده از رنگ زيبا (در اينجا آبي فيروزه اي) ، از لوازمي با طراحي دقيق و مطابق با دکوراسيون بهره مي بردند. همه جذابيت دکوراسيون يک اتاق خواب به رنگ آن نيست، حضور عناصر کم اهميتي مانند لوستر سقفي، ميز پاتختي، تابلو نقاشي گاهي اوقات مي تواند بيشترين تاثير گذاري را در دکوراسيون داخلي داشته باشد. عناصر بزرگ تر مانند تخت خواب به اندازه کافي در راس توجه قرار مي گيرند اما چيزي که کمتر به آنها توجه مي شود، نوع تزيين آنهاست، مسلما نوع روتختي و روبالشي و حتي نوع چيدمان آنها بروي تخت خواب نيز مي تواند کمک بسيار زيادي به زيبايي دکوراسيون اتاق خواب کند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر